PRZEKAŻ NAM 1% PODATKU!

Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Na czym polega mechanizm 1%?

Od roku 2004 nasze Państwo umożliwiło obywatelom podejmowanie decyzji na co przeznaczyć podatek. I choć jest to zaledwie 1 % podatku i tak należnego Państwu to każdy z nas może – zamiast urzędnika zdecydować o 1% tego podatku i przekazać go na jakąś organizację posiadającą uprawnienia tzn. Organizację Pożytku Publicznego. Nie jest to kwota dodatkowo przekazywana na OPP. To kwota z i tak należnego tzn. odprowadzonego do US podatku.

1% - wielu z Państwa zada sobie pytanie - co to jest za kwota?

Ale gdyby każdy obywatel który płaci podatek przekazał 1% podatku i tak należnego Państwu na wybraną przez siebie organizację - lista uprawnionych organizacji znajduje się na stronie Ministerstwa lub w prasie - to ile dobrego te organizacje mogłyby – w imieniu nas obywateli - zrobić.

Każdy z nas ma prawo sprawdzić na co przeznaczone są te kwoty ponieważ OPP mają co roku obowiązek sprawozdawczy. Cześć obywateli przekazuje 1% na wybrane przez siebie organizacje już od kilku lat. Apelujemy do tych którzy jeszcze nie dokonali takiego wyboru - liczy się każdy grosz.

I strumyk potrafi się zmienić w rzekę.

A może wesprzeć lokalne organizacje OPP z naszego terenu? Przecież znamy i widzimy co robią dla całego społeczeństwa. To nie jest trudne. Należy tylko w odpowiednią rubrykę wpisać nr KRS np. nasz:

KRS: 0000126168

PRZYJACIELE:

PARTNERZY: